ecording; çevreler sorunlara olay odaklı değil bireysel çözüm odaklı yaklaşan, ülke çapında üniversite ve kurumlarla ortak çalışmaları bulunan, doğa ile insanlık arasında köprü olan ve sosyal medya platformlarıyla birlikte sahada yaptığı çalışmalarla hedef kitlesini küresel alanda büyütmeyi amaçlayan, ürettiği teknolojiler ile etkin olduğu alanları çeşitlendirerek büyümeyi ve büyüdükçe de daha fazla canlının hayatına dokunmayı hedefleyen, bireyselde ve kurumsalda çevre bilincini geliştirmeyi misyon edinmiş bir girişimdir.

1 Ağaç 1 İnsan

ECORDING APP

     Çevre bilinci konusuna sempati yaratmayı hedefleyen ve konu ile alakalı fikirler ve yenilikler üretmeyi kendine misyon edinen ecording, teknolojik gelişmelerden yararlanarak çözümler bulmaktadır. Bu çözümler arasında en önemli rollerden birini ecording mobil uygulaması üstlenmektedir.

 

     ecording, geliştirdiği mobil uygulama sayesinde bireylerin günlük hayatlarında her an dünya yararına uygulayabilecekleri görevler ile; kullanıcılarını eğlendirerek  alışkanlıklar kazandırmakla birlikte, görevleri tamamladıklarında ödüller ve hediyeler kazanmalarını sağlayarak, çevresel konulara maksimum düzeyde etki etmeyi amaçlar.

" Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğün; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak. "

Kızıldereli Atasözü

#dünyanınsanaihtiyacıvar

ECORDING ECODRONE

     Atalarımız uzun yıllar boyunca doğa ile iç içe yaşamış, doğaya saygı duymuş ve karşılığında doğadan daha fazlasını almışlardır. Ancak günümüzde doğa ile bütünleşmiş şekilde yaşamak birçok nedenden dolayı mümkün olmamaktadır. Doğanın, ağaçların, nehirlerin; yeniden bizim yaşam kaynağımız ve nefesimiz olduğunu fark etmemiz en büyük dileğimiz.

 

      ecoDrone; ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştirip dünyadaki ağaçlandırma çalışmalarına destek olan ve bu çalışmalara yeni bir bakış açısı getiren insansız hava araçlarıdır.

Hızlı

ecoDrone'lar 10 dakika içerisinde 2500 adet tohum topu atışı gerçekleştirebiliyor.

Sürdürülebilir

ecoDrone'lar ile ulaşılması zor alanların ağaçlandırılması geleneksel yöntemlere göre %330 daha az maliyetli hale gelmektedir.

Verimli

Tohum Topları ve atışlar için yapılan özelleştirmeler ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde 16 Kat daha verimli ağaçlandırma.

Teknolojik

ecoDrone'lar ecording tarafından ağaçlandırma çalışmaları için özel olarak ve tam otonom olucak şekilde tasarlandı.

HAREKETE GEÇ. HEMEN !

ECORDING AR-GE

ecording’in, Orman Genel Müdürlüğü ile  yapılan AR-GE çalışmalarında toplamda 5 sahada 6 farklı tohum türü ile çalışmalar yapılmıştır. Atılan tohumların filizlenme oranını en üst düzeyde tutabilmek için ülkemizde bulunan  ve  toprak yüzeyine yakın derinliklerde yetişebilen tohum türleri öncelikli olarak tercih edilmiştir. Eski ve geleneksel yöntemlerle elde edilen ve %0,1 olan tohum çimlenme olasılığı, yaptığımız AR-GE çalışmaları ile minimum %9, maksimum %62 değerlerine yükseltilmiştir.

Tek başımıza dünyanın çevresel problemlerini çözemeyeceğimizin farkındayız. Bu sebeple hayatımızın her adımında çevre bilincine dikkat çekmeyi ve insanlıkla birlik olmayı kendimize amaç edindik.

ecording Social; üretilen içerikler, temciler ile dijitalde ve sahada yapılan çalışmalarla birlikte hayatın her adımında çevre bilincini yaymayı amaç edinen platformdur.

ECORDING SOCIAL

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Siyah LinkedIn Simge

/ecordingmapp

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember

#dünyanınsanaihtiyacıvar

#berabermümkün

ecording to nature 2017 | All Rights Reserved