İklim Değişikliği İle Mücadele Etmek İçin Yola Çıktık.

Kaybedecek Bir Saniyemizin Bile Olmadığının Farkındayız.

Biz Kimiz

​ecording; bireylere çevre bilincini aşılamayı hedefleyen bir proje olarak ortaya çıkmış, geliştirdiği teknolojiler ile etkisi ve etki alanı küreselleşmeyi amaçlayan, insanların ve sektör şirkelerinin de desteğiyle etkinlik alanlarını çeşitlendirerek büyümeye devam edecek olan, çevre bilinci ve çevre teknolojilerinden sorumlu sayılmayı hedefleyen bir sosyal girişimdir.

" Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğün; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak. "

Kızıldereli Atasözü

Neden ecording ?

İklim Alarm Veriyor !

Günümüzde iklim değişikliğinin gelmiş olduğu durum, her türlü alanda ve her türlü parametreleriyle, tüm olumsuzluklarıyla karşımıza çıkmakta. Küresel çapta korkutucu etkilere sahip bu süreç, sahip olduğumuz her şeyi, hatta bizi yok etme tehditi ile karşımızda.  

Bilim Ne Söylüyor ?

Tüketim çılgınlığımızın doğamızı mahvetmesi sürecinde gelmiş olduğumuz geri dönüşü olmayan bu zamanlarda, IPCC'nin raporuna göre, dünyanın sıcaklığının 2030'a kadar 1.5 °C olacağının önüne geçme fırsatımız kalmadı. Ancak bugünden harekete geçersek 2030'da  söz konusu sıcaklık artışını 1.5 °C'de sabit tutabiliriz.

Önceliklerimiz

Teknolojik

Teknolojiden kaçış olmayan bu zaman diliminde çevre teknolojileri geliştirerek çevremize verdiğimiz zararı tersine çevirmeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultuda odak noktamız, teknoloji ile paralel çevreci tüketim modelleri üretmeye çevirdik.

Doğaya Saygılı

Bugüne kadar insanlık olarak, dünyamızın kaynaklarını tükettik ve tüketmeye de devam ediyoruz. Bu sürecin karşılığında ise dünyamız küresel bir alarm veriyor. ecording olarak bizler, yaşamımızın her adımında doğayla uyumlu hareket etme bilincinde ve hedefindeyiz.

İnovatif

İnovatif ve teknolojik yenilikler geliştiren, bunu günlük hayatlarımıza indirgemeye odaklanan bizler, bu altyapıyı hep beraber kurabilmenin mümkün olduğunu bilmekte ve hayalini kurmaktayız. Yenilikçi teknolojilerimiz ile çevre odaklı olmak şartıyla yenilikçi bir günlük yaşam, yenilikçi bir çevre bilinci ve akabinde yenilikçi çevre odaklı küresel bir dünyayı amaçlamaktayız.

Sürdürülebilir

Değişen insanlık ve akabinde değişen, değiştirdiğimiz doğamızın geleceğimizi tehdit ettiği günler geçirmekteyiz. ecording olarak, insanlığımızın ve en önemlisi de geleceğimizin çevre dostu sürdürülebilir bir modelle yaşamına devam etmesine odaklandık. Sürdürülebilir teknolojinin bir öncüsü olmaya niyetli ve kararlıyız.

Amacımız Tüm Dünyada Yeşil Dönüşümü Başlatmak !

Her sektör şirketinin karbon ayakizlerini azaltıyoruz.

Şirketlerin Yeşil Dönüşümlerini Sağlıyoruz.

Markaların yeşil pazarlama yapmalarını sağlıyor ve bu konuda teşvik ediyoruz.

Markaların müşterileri ile bağ kurmalarını sağlıyoruz.

Çevreye duyarlı tüketime teşvik ediyoruz.

Çevresel bilincin ve farkındalığın arttırılması için çalışıyoruz.

Geliştirilen teknolojiler ile İklim değişiliği ile doğrudan mücadele fırsatı yaratıyoruz.

Çevresel etki düzeyini ölçme ve geliştirebilme fırsatı tanıyoruz.

Şirketler İçin

Bireyler İçin

Marka Hikayemiz

   Edward Lorenz’in çalışmalarından biri olan Kaos Teorisi ve Kelebek etkisi, bir sistemin başlangıç verilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilmesine verilen addır. Bu olgu olumlu veya olumsuz her etki ve durum için geçerlidir. 

         

     Bahsi geçen etki tıpkı suya atılan bir taş gibi halka halka ilerlemektedir. Biz de doğayı seven ve çevre için elinden geleni yapmak isteyen genç bireylerden oluşan bir marka ve topluluk olarak, 2017 yılında bu halkanın en içteki katmanı olarak başladık. Doğaya olan borcumuzun ödeme vaktinin geldiğini, dünyayı değiştirmek için önce kendimizden başlamamız gerektiğinin farkında olarak çevresel problemlere çözümler aramaya karar verdik.

Doğa için teknoloji odaklı, çevreci tüketim modelleri geliştiriyoruz.

ecording, tüm çalışmalarını, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri" doğrultusunda yürütür.

Başarılarımız

ecording; İTÜ ARI Teknokent tarafından düzenlenen ve 10.400 girişimin katıldığı, Türkiye’nin en büyük girişim yarışması Big Bang Start-Up Challenge 2019 Final Sahnesi'nde yer almış, yarışmayı 5. sırada tamamlamıştır. Ayrıca 6 farklı markadan toplamda 335.000 Türk Lirası ödülün yanı sıra farklı kurumlardan çeşitli haklar ve destekler de kazanmayı başarmıştır.

ecording; 160 sosyal girişim arasından imece 3. destek programına seçilen 3 girişimden biri olmuş ve 60.000 TL değerinde hibe ve eğitim programı ile ödüllendirilmiştir.

ecording; 23 ülkeden 130 başvurunun bulunduğu Hackquarters  HSBC Sürdürülebilir Büyüme Programı'na seçilen 5 girişimden biri olmuş ve 25.000 TL değerinde hibe, ofis ve eğitim programı ile ödüllendirilmiştir. 

ecording; İstanbul Kalkınma Ajansı, TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Startup100, partnerliğinde gerçekleştirilen Türkiye'nin en başarılı 100 girişiminin seçildiği "Corporate & Startup Day" dahilinde Türkiye’nin en başarılı 24. girişimi seçilmiştir.

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember

#dünyanınsanaihtiyacıvar

#berabermümkün

ecording to nature 2017 | All Rights Reserved