Günümüzde yaşadığımız çevresel sorunlar sanılanın aksine lokal değil global sorunlardır. Bu sorunların birçoğu insan kaynaklı olarak ortaya çıkmış olup; din, dil, ırk veya sosyal statü gözetmeksizin tüm insanlığı etkilemektedir. Bilinçsizlik ileride daha büyük sonuçlara yol açacağından, dünya daha zor yaşanılabilen bir yer haline gelecektir.

 

 

 

 

 

Bu sorunları çözüme kavuşturabilecek en büyük güç bireylerin bilinçlenmesidir. Bilinçle harmanlanmış adımların daha duyarlı atılmasıdır. Bizler ecording olarak çevre bilincini bireylere aşılamayı hedefleyen bir proje olarak ortaya çıkmış olan bir topluluğuz. Hedef kitlesi genişledikçe etkisi ve etki alanı küreselleşmeyi amaçlayan, sizlerin desteğiyle de etkinlik alanlarını çeşitlendirerek büyümeye devam edecek olan, çevre bilincinden sorumlu sayılmayı hedefleyen bir sosyal girişimiz.

1 Ağaç 1 İnsan

ECORDING APP

     Çevre bilinci konusuna sempati yaratmayı hedefleyen ve konu ile alakalı fikirler ve yenilikler üretmeyi kendine misyon edinen ecording, teknolojik gelişmelerden yararlanarak çözümler bulmaktadır. Bu çözümler arasında en önemli rollerden birini ecording mobil uygulaması üstlenmektedir.

 

     ecording, geliştirdiği mobil uygulama sayesinde bireylerin günlük hayatlarında her an dünya yararına uygulayabilecekleri görevler ile; kullanıcılarını eğlendirerek  alışkanlıklar kazandırmakla birlikte, görevleri tamamladıklarında ödüller ve hediyeler kazanmalarını sağlayarak, çevresel konulara maksimum düzeyde etki etmeyi amaçlar.

" Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğün; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak. "

Kızıldereli Atasözü

#dünyanınsanaihtiyacıvar

ECORDING ECODRONE

     Atalarımız uzun yıllar boyunca doğa ile iç içe yaşamış, doğaya saygı duymuş ve karşılığında doğadan daha fazlasını almışlardır. Ancak günümüzde doğa ile bütünleşmiş şekilde yaşamak birçok nedenden dolayı mümkün olmamaktadır. Doğanın, ağaçların, nehirlerin; yeniden bizim yaşam kaynağımız ve nefesimiz olduğunu fark etmemiz en büyük dileğimiz.

 

      ecoDrone; ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştirip dünyadaki ağaçlandırma çalışmalarına destek olan ve yeni bir bakış açısı getiren insansız hava araçlarıdır.

ECORDING SOCIAL

Tek başımıza dünyanın çevresel problemlerini çözemeyeceğimizin farkındayız. Bu sebeple gerek ürettiğimiz içeriklerle gerek temsilci ve gönüllülerimiz ile hayatımızın her adımında çevre bilincine dikkat çekmeyi ve yaymayı kendimize amaç edindik.

ECORDING EVENTS

Doğanın önemini yalnızca uzaktan okuyarak ve araştırarak kavramayacağımızın farkındayız. Sizlere daha önce ecording ailesinin her bir üyesi için tohum veya fidan ekeceğimizi söylemiştik. İsterseniz bu etkinliklere giderken bize katılıp doğayı birebir yerinde hissedebilir ve aynı zamanda da gerçekleştireceğimiz saha çalışmalarımızda bizlere destek olabilirsiniz.

HAREKETE GEÇ. HEMEN !

 

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, artık bizi daha iyi tanıdıysan ecording'le daha yaşanılabilir bir dünya için bir adım at !