Peki ya,

bugünlerde evde kaldığın her günün bir ağaca dönüşebileceğini bilseydin?

jjj.png
logohub21-02.png

#EvdeKalOrmanı Etiketi ile Yapılan Paylaşım Sayısı

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember

#EvdeKalOrmanı

Etiketi ile Yapılan Paylaşım Sayısı

024833

 
Anadolu20Efes20Logobeyaz.png

#EvdeKalOrmanı

Projesi nedir?

Bugünlerde sağlığımızın ve sevdiklerimizin benzersiz kıymetini bizlere fazlasıyla hissettiren günlerden geçmekteyiz. Tüm bunların yanı sıra insanlık olarak; dünyamızın, yaşamımızın ve doğamızın üzerindeki rolümüzün önemini de daha fazla kavramaktayız.

#EvdeKalOrmanı kampanyası; ecording tarafından geliştirilen ecoDrone adı verilen insansız hava araçları ile, içinde bulunduğumuz kritik süreçte sosyal izolasyonun sağlanması adına yürülen #EvdeKal kampanlarına destek olmak adına, Orman Genel Müdürlüğü ve ecording partnerlerinin destekleriyle beraber, insansız bir şekilde orman oluşturulması hedeflenen destek ve teşvik kampanyasıdır. 

Proje hangi

amaçla yapılıyor?

Kampanyamızın temel amacı; Covid-19 virüsünün yayılma risklerine karşı toplum sağlığını korumak için yürütülen #EvdeKal kampanyasını daha da güçlendirmenin ve insanlarımıza bu konuda destek olmanın yanı sıra, bugünlerdeki birlik ve beraberliğimizin yarınlarda da hatırlanabilmesi adına doğaya kalıcı bir iz bırakmaktır.

Kampanyaya katılım

nasıl sağlanıyor?

Belirlenen sosyal medya platformlarında yürütülecek olan kampanyaya, bireyler kendi sosyal medya hesapları üzerinden #EvdeKalOrmanı etiketi ile paylaşım yaparak katılım sağlayabilirler. Kampanyanın bitiş tarihine kadar #EvdeKalOrmanı etiketiyle yapılan her bir paylaşım için, insansız hava araçlarımız olan ecoDrone'lar doğaya bir tohum topu bırakarak #EvdeKalOrmanı'nı oluşturacak.

Kampanya hangi sosyal medya platformlarını kapsamaktadır?

#EvdeKalOrmanı kampanyası; Instagram, Twitter, Facebook, Youtube ve LinkedIn platformlarından yapılan paylaşımları kapsamaktadır.

#EvdeKalOrmanı

nasıl oluşturulacak?

İnsanlığın vicdanını her daim ve her koşulda doğaya taşımaya kararlıyız. ecoDrone'ları  da bu karar doğrultusunda özel olarak geliştirdik. Her bir ecoDrone 15 dakika içerisinde 2500 tohum topunu toprakla buluşturabiliyor. Ve 15 dakikalık bir operasyonda 2 hektarlık alanı ağaçlandırabiliyor. Bu özellikleri sayesinde geleneksel ekim yöntemlerine göre 12 kat daha az ağaçlandırma maliyeti sağlıyor.

Tohum Topu Nedir?

Tohum topu, içerisinde kil, mineral, orman toprağı, çeşitli karışımlar ve tohumdan oluşan toprak toplarıdır. Güney Afrika, Japonya, Tayland gibi ülkelerde ağaçlandırma çalışmalarında kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Ülkemizde konu ile ilgili Ar-Ge çalışmaları ecording ile başlatılmış olup, bu çalışmalar, Orman Genel Müdürlüğü, İç Anadolu Tohum Enstitüsü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birlikleri ile yürütülmektedir.

Tohumların tohum topu haline getirilmesiyle tohumlar; hayvanların besin olarak tüketmesi, aşırı soğuk, aşırı sıcak veya rüzgar gibi koşullardan korunarak, tohumların minimum maliyetle çimlenebilecekleri en verimli ortamın sağlanması hedeflenmiştir.

Su Tutucu Materyaller

Tohum

Kil, Mineral, Orman Toprağı ve Özel Karışım

Sıkça Sorulan Sorular

Sizlere, bizlere en çok sorulardan ve yanıtlarından oluşan bir liste derledik. 

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember

#dünyanınsanaihtiyacıvar

#berabermümkün

ecording to nature 2017 | All Rights Reserved