Peki ya,

satın aldığın her ürünün bir ağaca dönüşebileceğini bilseydin?

 ecoDrone ile Tanışın!

ecoDrone Nedir?

ecoDrone; ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştirip dünyadaki ağaçlandırma çalışmalarına teknolojik bir bakış açısı ile destek olan insansız hava araçlarıdır.

 

Umudumuz, doğanın içerisinde saklı.

Umudun içerisinde barındırdığı milyonlarca anlamdan biri de doğamızın yeniden dirilişidir. Bunun gerçekleşeceğine inanmakla başlayan bu süreç, tohum toplarının varlığıyla ve onların yeşermesiyle daha da anlam kazanarak umudumuzu diri tutmaya devam edecek.

Her operasyonda yeniden!

Ağaçlandırma operasyonlarımızı gerçekleştirirken, çalışma yapılacak bölgenin kendine özgü özellikleri ve söz konusu bölgeye ait tohumları odak noktamıza alarak, bu odak etrafında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Senin vicdanını doğaya taşımak için varız.

İnsanlığın vicdanını her daim ve her koşulda doğaya taşımaya kararlıyız. ecoDrone'ları  da bu karar doğrultusunda özel olarak geliştirdik. Her bir ecoDrone 15 dakika içerisinde 2500 tohum topunu toprakla buluşturabiliyor. Ve 15 dakikalık bir operasyonda 2 hektarlık alanı ağaçlandırabiliyor. Bu özellikleri sayesinde geleneksel ekim yöntemlerine göre 12 kat daha az ağaçlandırma maliyeti sağlıyor.

Tohum Topu Nedir?

Tohum topu, içerisinde kil, mineral, orman toprağı, çeşitli karışımlar ve tohumdan oluşan toprak toplarıdır. Güney Afrika, Japonya, Tayland gibi ülkelerde ağaçlandırma çalışmalarında kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Ülkemizde konu ile ilgili Ar-Ge çalışmaları ecording ile başlatılmış olup, bu çalışmalar, Orman Genel Müdürlüğü, İç Anadolu Tohum Enstitüsü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birlikleri ile yürütülmektedir.

Su Tutucu Materyaller

Tohum

Kil, Mineral, Orman Toprağı ve Özel Karışım

Neden Tohum Topu?

Tohumların tohum topu haline getirilmesiyle tohumlar; hayvanların besin olarak tüketmesi, aşırı soğuk, aşırı sıcak veya rüzgar gibi koşullardan korunarak, tohumların minimum maliyetle çimlenebilecekleri en verimli ortamın sağlanması hedeflenmiştir.

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember
  • YouTube - Beyaz Çember
  • LinkedIn - Beyaz Çember

#dünyanınsanaihtiyacıvar

#berabermümkün

ecording to nature 2017 | All Rights Reserved