Çalışmalarımız

ecording; çevreler sorunlara olay odaklı değil bireysel çözüm odaklı yaklaşan, ülke çapında üniversite ve kurumlarla ortak çalışmaları bulunan, doğa ile insanlık arasında köprü olan ve sosyal medya platformlarıyla birlikte sahada yaptığı çalışmalarla hedef kitlesini küresel alanda büyütmeyi amaçlayan, sizlerin de desteğiyle etkin olduğu alanları çeşitlendirerek büyümeyi ve büyüdükçe de daha fazla canlının hayatına dokunmayı hedefleyen, bireylerde çevre bilincini gerçekleştirmeyi misyon edinmiş bir kuruluştur.

1 İnsan 1 Ağaç 

ecording, '1 İnsan 1 Ağaç' projesi ile birlikte ülke çapında ağaçlandırma seferberliği başlatmaktadır. Sosyal medyadaki her bir takipçisi ve mobil uygulama kullanıcısı için ekibinin tasarlamış olduğu ecodrone ile Orman Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş olan öncelikli olarak ulaşılması zor alanlara, yine ekibi tarafından özenle hazırlanmış özel tohum toplarını doğayla kucaklaşmasını sağlamaktadır. Gerçekleşen etkinliklerin tamamı, ecording şeffaflık ilkesine bağlı olarak sosyal medyadaki hesaplarından canlı olarak yayınlanmaktadır.

ecording Mobil

ecording kendi geliştirdiği mobil uygulaması sayesinde bireylerin günlük hayatlarında her an uygulayabilecekleri meydan okumalarla; kullanıcılarını eğlendirecek şekilde alışkanlıklar kazandırmakla birlikte, onlara istatistikler ve tasarruf önerileri sunarak hayatlarına maksimum düzeyde etki etmeyi amaçlar.

Saha Bilinçlendirme

ecording, temsilcilikleri olan şehir ve bölgelerde gerek saha, gerek tanıtım faaliyetlerinde bulunmuş olup; kafe, restaurant, üniversite, alışveriş merkezleri vb. alanlarda peçete tüketimine farkındalık yaratmayı amaçlayarak etiketler tasarlamış ve mevcut tasarımları söz konusu alanların belirli bölgelerinde kullanmıştır. Sonuç olarak çalışma yapılan ve raporlanan 112 mekanda, tasarrufta %30'a yaklaşan bir artış oranı gözlenmiştir. Bunun yanında geri dönüştürebilir malzemeden yapılan, bilinçlendirici otomobil kokuları ile yaklaşık 5000 otomobildeki yerini almıştır.

Etkinlik Ve Tanıtım 

ecording, gerçekleştirdiği doğaya yararlı etkinlikleri ve faaliyetleriyle birlikte markasını tanıtmaya çalışan, bu tanıtım ve doğaya yararlı etkinlikler doğrultusunda ise bireylerin çevre bilincine karşı ilgilerini çekmeyi hedefleyen bir markadır.

İçerik Veritabanı

Bizler ecording olarak sizlerin çevre hakkında doğru bilgiye ulaşmasını hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda da sizler için çevreyle ve doğayla ilgili rapor, makale, haber vb. inceleyerek çözüm önerileri ve istatistikler hazırlıyoruz. Hazırladığımız verileri ise çeşitli sosyal medya platformları ve mobil uygulamamız ile sizlere ulaştırıyoruz.